Fenerbahçe’den Dursun Özbek’in sözlerine sert tepki

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek‘in Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkanı’na yönelik, “Cüppesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor.” şeklindeki sözlerine, yayımladığı bir açıklamayla tepki gösterdi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Türk futboluna yeni tanımlar kazandırılmasına vesile olan kulübe yanıtımızdır!” başlığı kullanıldı.

Bugün, Anadolu Ajansı kaynaklı olarak gündeme yansıyan açıklamaya yanıt verildiği belirtilen duyuruda, şu ifadeler kullanıldı:

“Türk futboluna ‘Ofsaytımsı’ derecesinde acınası ve bir takımın nasıl kayrıldığının kanıtı olan bir tanımın dahil edilmesine vesile olan kulüp tarafından bugün akşam saatlerinde yapılan son açıklamayı şaşırmaksızın takip ettik. Hatayspor ile oynadıkları maçta ceza alan tribün blokları için kulübümüzü hadsizce hedef alan bu açıklamanın ve zaman zaman kulüplerinin önüne geçen Sportif A.Ş. Başkanvekili olan şahsın, sezon başından itibaren yaptığı açıklamaların ana odağı Fenerbahçe, ana hedefi ise Fenerbahçe üzerinden oluşturdukları gündemle gerek TFF, gerek hakemler üzerinde baskı yaratarak hak etmediklerini elde etmektir. Sezon başından itibaren Fenerbahçe odaklı iftiralarla gündemi meşgul eden, planlı programlı şekilde kulübümüzü hedef alan ve bu hedef doğrultusunda ‘Bu ligi bitirtmeyiz’ tehditleri savuranları ciddiye almadığımızı açıklıyor; yıllardır futbolu bu yaklaşımlarıyla ve algı manipülasyonlarıyla tahakküm altına aldıkları ortada olan bu zihniyete karşı TFF ve tüm sorumluları göreve davet ediyoruz.”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada, PFDK kararlarına tepki göstermiş ve “PFDK, sezon başından beri saçma sapan, adaletsiz, orantısız kararlar veriyor. PFDK Başkanı’nın cüppesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor.” şeklinde konuşmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası  - Mesafeli Satış Sözleşmesi

Me Training Club mobil uygulamamızı hemen indir.

X