Ferrari’nin yeni takım direktörü Vasseur oldu

Ferrari‘nden yapılan açıklamada, motor yarışlarında 25 yıllık bir kariyeri olan Fransız mühendis Frederic Vasseur’un 9 Ocak’tan itibaren İtalyan takımın patronu olacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ferrari Üst Yöneticisi (CEO) Benedetto Vigna, şu ifadeleri kullandı:

“Fred Vasseur’u takım patronumuz olarak görmekten mutluluk duyuyoruz. Kariyeri boyunca bir mühendis olmasının da verdiği deneyimle, pilotlarını ve takımlarını en iyiye teşvik etme konusunda teknik güçlerini başarılı bir şekilde birleştirdi. Ferrari’nin yenilenmiş bir enerjiyle büyümesini sağlamak için liderliğine ihtiyaç duyuyoruz.” 

GENÇ YETENEK PİLOTLARI KEŞFETMESİYLE BİLİNİYOR

54 yaşındaki Vasseur da “Ferrari’nin yönetimini takım patronu olarak aldığım için çok mutluyum ve onurluyum. Motor sporlarına her zaman tutkuyla bağlı olan biri olarak, Ferrari benim için her zaman yarış dünyasının zirvesini temsil etti” yorumunu yaptı.

2017’den bu yana Sauber-Alfa Romeo takımının başında bulunan Vasseur, 2016’da Renault’nun Formula 1 takımının başında görev yapmıştı.

Vasseur, Formula 1’de genç yetenek pilotları keşfetmesiyle biliniyor. Ferrari takımı, 29 Kasım’da yaptığı açıklamayla Ocak 2019’dan bu yana görevde olan takım direktörü Mattia Binotto’nun yılbaşında bu görevden ayrılacağı duyurulmuştu.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası  - Mesafeli Satış Sözleşmesi

Me Training Club mobil uygulamamızı hemen indir.

X