Katar’dan Dünya Kupası öncesi sahte taraftar iddiasına yalanlama

Dünya Kupası öncesi Katar‘ın parayla taraftar tuttuğu iddia edildi.

İddia sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Görüntülerde Brezilya, İspanya, Almanya, Portekiz, İngiltere ve Arjantin formaları giyen yüzlerce kişinin yürüyüş yaptığı dikkat çekti.

Yorumlarda ise bu insanların, o ülke vatandaşlarına hiç benzemediği vurgulanırken, Katar’ın bu kişileri para karşılığında tuttuğu iddia edildi.

2022 FIFA Dünya Kupası İcraa Başkanı Nasır el-Hatır, iddiaların dünyanın en önemli spor organizasyonunun Katar’da başlamasıyla artan sistematik karalama kampanyaları çerçevesinde ortaya çıktığını belirtti.

Bazı Fransız ve İngiliz basınında geçen “karşılaşmalarda bulunmaları için parayla taraftar tutulduğuna” ilişkin iddiaların asılsız olduğunu aktaran Hatır, bu söz konusu iddiaların Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar devletinin gücüne şüphe düşürmek hedefli yeni çabalar olduğunu kaydetti.

Hatır, iddiaların Katar’da 30 yıldan uzun bir süredir yaşayan insanlardan bir grubu hafife almak olduğunu ve Dünya Kupası karşılaşmalarını takip edecek kişilerin ücretli taraftarlar olarak nitelendirilmesinin oldukça ayıp olduğunu dile getirdi.

Hatır, açıklamasında “Şampiyonada karşılaşmalar için 1 milyon 300 bin bilet satıldı.” ifadesini kullandı.

BİNLERCE TARAFTAR FIFA FESTİVALİ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Doha’da yaklaşık 4 gün önce düzenlenen FIFA Festivali prova etkinliklerine binlerce kişi katıldı. Günün erken saatlerinde toplanan kalabalık gruplar destekledikleri takımların formaları ve bayraklarıyla festival girişinde hazır bulundu.

Şampiyona boyunca FIFA Festivalinde tüm dünyadan gelen sanatçılar tarafından konserler verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası  - Mesafeli Satış Sözleşmesi

Me Training Club mobil uygulamamızı hemen indir.

X