UEFA’dan İstanbul lezzet listesi

Baran Bila NTV İstanbul 

İstanbul 10 Haziran’daki Şampiyonlar Ligi finaline hazırlanıyor. Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak maç için hem İnter hem de Manchester City‘li futbolcular iddialı.

UEFA da İstanbul’a gelecek taraftarlara şehirdeki 53 restoranı önerdi.

İstanbul’daki pek çok restoran şampiyonlar ligi için çok sayıda taraftarı ağırlamaya hazırlanıyor. Usta şeflere göre en ürün menü geleneksel lezzetlerle dünya mutfağını bir araya getirmekten geçiyor.

Ulus 29 restoranı şefi Fırat Yakut, “Biz zaten her zaman yabancı misafirleri ağırladığımız için hazırlıklıyız. Buna göre de menümüz var. Çok tercih edilecek ürünlerimiz var. Biz de bu anı heyecanla bekliyoruz. Şu an yaz mutfağına geçiş menümüz var. Türk mutfağından ve dünya mutfağından lezzetler barındırıyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Restoran ve zincir yöneticileri “Müşterilerimize en iyi hizmeti sunacağız.” diyor. Öte yandan taraftarlara İstanbul’daki sokak lezzetlerini de unutmamalarını öneriyor.

Dream Grup Müdürü Çetin Kolukısaoğlu, “Bu listenin önerilen ve yıldız alınan restoranlar olduğunu görüyoruz. Bunlar Michelin’in öneri listesinden seçilmiş. Türkiyeye gelen misafirler bu restoranların dışında çok iyi hizmet sunan restoranları da deneyimleme şansı bulacaktır. Türkiye’de dönercimizden, gözlemecimize esnaf lokantalarına farklı restoran tipleri var. Bunların da misafirlerle buluşturması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası  - Mesafeli Satış Sözleşmesi

Me Training Club mobil uygulamamızı hemen indir.

X